Kuchnia na zlecenie - walory kuchni zabudowanej

Nie każde pomieszczenie wewnątrz naszego domu jest bardzo przestronne. Często po prostu takie a nie inne jest założenie architektoniczne, projekt budowlany czy po prostu możliwości w odniesieniu do konkretnej powierzchni, jaką mamy do zagospodarowania. Nie oznacza to jednak, że mały salonik czy niewielka kuchnia nie dadzą się stylowo urządzić. Niżej pokażemy Ci jakie pozytywy niesie za sobą komponowanie kuchni zabudowanej.

Taka zabudowa kuchenna jest wykonywana indywidualnie, na specjalne zamówienie. Zajmują się tym zarówno standardowe placówki meblarskie, jak również stolarze działający w pojedynkę a nawet firmy budowlane. Wszystko zależy w tym zakresie od naszych indywidualnych predyspozycji. Jedni wola kuchnie osadzone w stylu klasycznym, inni preferują nowoczesność w czystej postaci minimalizmu. Niemniej jednak, niezależnie od wariantu aranżacyjnego, każdy jest w stanie zamówić kuchnię zabudowaną, która będzie mogła sprostać jego oczekiwaniom i wpadnie w jego poczucie gustu.

W przypadku kuchni na specjalne zamówienie istotne jest przede wszystkim odpowiednie wymierzenie. Musimy sprawdzić dokładnie ile nasze pomieszczenie ma długości oraz szerokości, a dopiero później oszacuje się wstępnie jakie będą koszty aranżacji wnętrza w ten sposób. Później dobieramy właściwy materiał a następnie podejmujemy decyzję o rozplanowaniu poszczególnych elementów meblowych. Najczęstszym zabiegiem jest zastosowanie tak zwanej wyspy, a więc specjalnego blatu, który służy nam za stół. Jest to praktyczne rozwiązanie zastępujące tradycyjne, wielkie kuchenne stoły, jakie były popularne jeszcze paręnaście lat temu i które zagracały solidnie wnętrze. Wyspa w żaden sposób nie koliduje nam z przestrzenią wewnątrz konkretnego obiektu.

Ponadto musimy także zwrócić uwagę na to, jakie sprzęty zamierzamy mieć w naszym pokoju kuchennym, ponieważ także urządzenia elektryczne są wbudowywane wraz z elementami meblowymi. Chodzi tu o lodówkę, zmywarkę czy kuchenkę. Wszystko musi do siebie odpowiednio pasować i nie wystawać. Nie ma kantów, niebezpiecznych rogów czy krawędzi. Kuchnia jest stylowa i do tego bardzo przestronna niezależnie w zasadzie od tego czy w grę wchodzi urządzenie większego pokoju, czy też małego pomieszczenia. Nie ma znaczenia także czy kuchnia jest samodzielnym obiektem czy też łączonym wraz z jadalnią bądź z salonem, jak często ma to miejsce w nowym budownictwie.

Kuchnia na zabudowę może się wydawać kosztowna, ale bardzo często jest wręcz odwrotnie – jak zsumujemy wszystko, z czego ekipa ma skorzystać tworząc dla nas zabudowę to wychodzi zdecydowanie mniej elementów niż jakbyśmy byli zmuszeni przykładowo do zakupu całego obszernego i rozbudowanego mocno zestawu meblowego. W przypadku takich kompletów cena jest nabijana przez wiele półeczek i szafeczek, które niekoniecznie w codziennym użytkowaniu, zwłaszcza w niewielkim pomieszczeniu, są nam przydatne. Czasami zdarza się tak, że poprzez nabycie takich mebli tylko zagracamy pokój. Nie ma zatem większego sensu upieranie się przy standardowych kompletach. Lepiej jest kupić zaledwie kilka elementów meblowych i cały potrzebny w funkcjonowaniu sprzęt i zachować odpowiedni minimalizm niż przepłacić za coś, co i tak nie będzie nam właściwie służyło.

Informacje

Blog z poradami dotyczącymi urządzania wnętrz.